ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΛΙΣΤΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ
Οργανόγραμμα


ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ: KOINΟΣ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ των Διασυνδεόμενων Νοσοκομείων (Γενικό Νοσοκομείο Αττικής «Σισμανόγλειο - Αμαλία Φλέμιγκ» και Γενικό Νοσοκομείο «Παίδων Πεντέλης»): Κουταλάς Εμμανουήλ του Θεοδώρου
ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ: Σαρισαβίδης Λάζαρος του Χαράλαμπου


ΙΑΤΡΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ: Διευθυντής Λιούλιας Αχιλλέας


ΔΙΑΤΟΜΕΑΚΟ ΤΜΗΜΑ
ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ: Παπαγιαννάκης Γεώργιος


ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΣ TΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. Α’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Σαφλιάνης Ιωάννης
2. Β’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Δημητρέλλος Ευάγγελος
3. ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Κάκουρος Σταύρος
4. AIMATOΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Ασημακοπούλου Θεοδώρα
5. Α΄ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Τσιαφάκη Ξανθή
6. Β' ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Καραγιαννίδης Ναπολέων
ΜΟΝΑΔΕΣ
1. ΤΕΧΝΗΤΟΥ ΝΕΦΡΟΥ: Βασιλακάκης Δημήτριος
2. ΕΜΦΡΑΓΜΑΤΩΝ: Κάκουρος Σταύρος
3. ΕΙΔΙΚΩΝ ΛΟΙΜΩΞΕΩΝ: ------------
4. ΤΗΛΕΪΑΤΡΙΚΗΣ: ------------
5. ΗΠΑΤΙΚΗΣ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑΣ
6. ΕΝΤΑΤΙΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ: Βαλάκης Κωνσταντίνος
7. ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ & ΜΕΛΕΤΗΣ ΥΠΝΟΥ: Αμφιλοχίου Αναστασία
8. ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΗΣΕΩΝ και ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ LASER: Καραγιαννίδης Ναπολέων
9. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΦΥΜΑΤΙΩΣΗΣ: Μιχαηλίδης Στυλιανός
10. ΚΥΣΤΙΚΗΣ ΙΝΩΣΗΣ: ------------
11. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΕΥΡΟΣΚΟΠΗΣΕΩΝ: Τσιαφάκη Ξανθή
12. ΑΙΜΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: Σιώνης Δημήτριος
13. ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: Καραντάνος Παναγιώτης
14. ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: Μποκή Κυριακή


ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟΣ TΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. Α’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Οικονόμου Νικόλαος
2. Β’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Βελιμέζης Γεώργιος
3. ΘΩΡΑΚΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟ: Λιούλιας Αχιλλέας
4. ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΙΚΟ: Ασημακόπουλος Απόστολος
5. ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ & ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΟΝΟΥ: Βαφειάδου Μαριάνθη
6. ΑΓΓΕΙΟΧΕΙΡΟΥΓΙΚΟ: Παπαβασιλείου Βασίλειος
7. ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΟ: Κουλόπουλος Ευθύμιος
ΜΟΝΑΔΕΣ
1. ΜΟΝΑΔΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΛΙΘΟΘΡΥΨΙΑΣ: Καραγιώτης Ευάγγελος


Β΄ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ: Τακτικός Καθηγητής Δεληβελιώτης Χαράλαμπος


ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟΣ TΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ: Θεοδωροπούλου Πιπίτσα
2. ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΙΔΙΩΝ & ΕΦΗΒΩΝ: Κουμούλα Αναστασία


ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ: Μαρτσούκου Μαρία
i. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑΣ:
2. ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ: Αναστόπουλος Ιωάννης
3. ΤΜΗΜΑ ΑΞΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΤΟΜΟΓΡΑΦΙΑΣ: Αντωνόπουλος Πέτρος
4. ΤΜΗΜΑ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΑΓΓΕΙΟΓΡΑΦΙΑΣ: Ζάννες Νικόλαος
5. ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΙΚΟ: Δαιμονάκου Μαρία
6. ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΚΟ: Έλληνα Ελένη
7. ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ: Χατζηκυριάκου Ρέα
8. ΒΙΟΧΗΜΙΚΟ: Τράκας Νικόλαος
9. ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ: Αλλαγιάννη Καλλιόπη
10. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΥΤΤΑΡΟΓΕΝΕΤΙΚΗΣ: ---ΑΝΕΝΕΡΓΟ---
11. ΜΟΝΑΔΑ LAVAGE: ---ΑΝΕΝΕΡΓΟ---
12. ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ: Χαιροπούλου Αφροδίτη


ΛΟΙΠΑ ΤΜΗΜΑΤΑ:
ΤΜΗΜΑ ΠΑΡΑΪΑΤΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ:Κ. Νασιόπουλος
ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ:Μ. Κωστοπούλου
ΤΜΗΜΑ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ:Γραπατσά Βαρβάρα


ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ:Διευθύντρια Δρ. Παναγιώτου Ασπασία
Α΄ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ:Μπράχου Σοφία
Β΄ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ:Καλλιανίδου Ευαγγελία
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ:Τζανή Άννα
ΔΙΑΤΟΜΕΑΚΟΣ:Αγόρη Αγλαϊα


ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ:Διευθύντρια Αικατερίνη Τίκα
ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ:Δουλή Χρυσάνθη
ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ:Ευθυμίου Χριστόφορος


ΤΕΧΝΙΚΗ - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ: Μαρκάκη Παναγιώτα
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. ΤΕΧΝΙΚΟΥ: Ζιώγου Ελένη
2. ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ: Μωραϊτης Ιγνάτιος
3. ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ: Καψουλάκης Ιωάννης


ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ: Πετροπούλου Σταυρούλα