Για τον ΛΗΠΤΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ [για το ΚΟΙΝΟ] Για το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ [για το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ] Για τους ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ
Οργανόγραμμα


ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ: ΔΑΛΑΪΝΑΣ ΗΛΙΑΣ του Δημοσθένους, Πτυχιούχος της Ιατρικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Διδάκτωρ του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Κοινός Διοικητής των διασυνδεόμενων Νοσοκομείων Γενικό Νοσοκομείο Αττικής «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ - ΑΜΑΛΙΑ ΦΛΕΜΙΓΚ» και Γενικό Νοσοκομείο «ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ: ------------


ΙΑΤΡΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ: (προσωρινή) Διευθύντρια Τσιαφάκη Ξανθή


ΔΙΑΤΟΜΕΑΚΟ ΤΜΗΜΑ
ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ: Καλδής Βασίλειος


ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΣ TΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. Α’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Χριστόπουλος Κωνσταντίνος
2. Β’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Δημητρέλλος Ευάγγελος
3. ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Παπαφάνης Θεοφάνης
4. AIMATOΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Ασημακοπούλου Θεοδώρα
5. Α΄ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Τσιαφάκη Ξανθή
6. Β' ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ------------
ΜΟΝΑΔΕΣ
1. ΤΕΧΝΗΤΟΥ ΝΕΦΡΟΥ: Σονικιάν Μάκρω
2. ΕΜΦΡΑΓΜΑΤΩΝ: ------------
3. ΕΙΔΙΚΩΝ ΛΟΙΜΩΞΕΩΝ: ------------
4. ΤΗΛΕΪΑΤΡΙΚΗΣ: ------------
5. ΗΠΑΤΙΚΗΣ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑΣ
6. ΕΝΤΑΤΙΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ: ------------
7. ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ & ΜΕΛΕΤΗΣ ΥΠΝΟΥ: Αμφιλοχίου Αναστασία
8. ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΗΣΕΩΝ: ------------
9. ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ LASER (ανήκει στις Διατομεακές Μονάδες): ------------
10. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΦΥΜΑΤΙΩΣΗΣ: ------------
11. ΚΥΣΤΙΚΗΣ ΙΝΩΣΗΣ: Διαμαντέα Φιλία
12. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΕΥΡΟΣΚΟΠΗΣΕΩΝ: Τσιαφάκη Ξανθή
13. ΑΙΜΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: Σιώνης Δημήτριος
14. ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: Καραντάνος Παναγιώτης
15. ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: Μποκή Κυριακή
16. ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΥΠΕΡΤΑΣΗΣ: Δημητρέλλος Ευάγγελος


ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟΣ TΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. Α’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ------------
2. Β’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: Βελιμέζης Γεώργιος
3. ΘΩΡΑΚΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟ: ------------
4. ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΙΚΟ: Ασημακόπουλος Απόστολος
5. ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ & ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΟΝΟΥ: ------------
6. ΑΓΓΕΙΟΧΕΙΡΟΥΓΙΚΟ: Παπαβασιλείου Βασίλειος
7. ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΟ: Σπαή Σοφία
ΜΟΝΑΔΕΣ
1. ΜΟΝΑΔΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΛΙΘΟΘΡΥΨΙΑΣ: Λιβαδάς Κωνσταντίνος


Β΄ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ: Τακτικός Καθηγητής Δεληβελιώτης Χαράλαμπος


ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟΣ TΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ: Θεοδωροπούλου Πιπίτσα
2. ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΙΔΙΩΝ & ΕΦΗΒΩΝ: Κουμούλα Αναστασία


ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ: Μαρτσούκου Μαρία
i. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ & ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑΣ:
2. ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ: Ζάννες Νικόλαος
3. ΤΜΗΜΑ ΑΞΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΤΟΜΟΓΡΑΦΙΑΣ: Αντωνόπουλος Πέτρος
4. ΤΜΗΜΑ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΑΓΓΕΙΟΓΡΑΦΙΑΣ: Ζάννες Νικόλαος
5. ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΙΚΟ: Δαιμονάκου Μαρία
6. ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΚΟ: Μαούνη Νικολέττα
7. ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ: Χατζηκυριάκου Ρέα
8. ΒΙΟΧΗΜΙΚΟ: Τράκας Νικόλαος
9. ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ: Μακριδάκη Δέσποινα (Δ/ντρια Φαρμακοποιός ΕΣΥ)
10. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΥΤΤΑΡΟΓΕΝΕΤΙΚΗΣ: ---ΑΝΕΝΕΡΓΟ---
11. ΜΟΝΑΔΑ LAVAGE: ---ΑΝΕΝΕΡΓΟ---
12. ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ: Χαιροπούλου Αφροδίτη


ΛΟΙΠΑ ΤΜΗΜΑΤΑ:
ΤΜΗΜΑ ΠΑΡΑΪΑΤΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ:Κ. Νασιόπουλος
ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ:Μ. Κωστοπούλου
ΤΜΗΜΑ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ:Γραπατσά Βαρβάρα


ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ:Διευθυντής Δρ. Γιαβασόπουλος Ευάγγελος
1ος ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ:Καρρά Βασιλική
2ος ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ:Μαυροειδή Δήμητρα
3ος ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ:Αντωνακάκης Δημήτριος
4ος ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ:Μπράχου Σοφία


ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ:Διευθύντρια Αικατερίνη Τίκα
ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ:Δουλή Χρυσάνθη
ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ:Ευθυμίου Χριστόφορος


ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ:Θεοδώρου Γεώργιος
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. ΤΕΧΝΙΚΟΥ: Ζιώγου Ελένη
2. ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ: Μωραϊτης Ιγνάτιος
3. ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ: ------------


ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ:Πετροπούλου Σταυρούλα
ΤΜΗΜΑΤΑ
1. Λειτουργίας και Διαχείρισης Λογισμικών Εφαρμογών (SOFTWARE): Λουπέλης Ευάγγελος
2. Λειτουργίας και Διαχείρισης Δικτύων & Υπολογιστών (HARDWARE): Πετρούτσος Αλέξανδρος